Návod na údržbu, záruka


Pravidelná montáž a demontáž plachiet:

Slnečné plachty je potrebné v súlade s ich čúelom namontovať na jar na začiatku slnečného obdobia a na jeseň, kedy sa zvyšuje potreba slne čného svetla, je potrebné ich odstrániť. Cieľom je optimálne tienenie podľa potreby.

 

Montáž:

Na montáž sú potrebné kľúče na matice primeranej veľkosti a jeden kotviaci popruh s napínačom. Uvoľnené závitové napináky na troch rohoch zavesíme na miesto, posledný roh takisto zavesíme na miesto pomocou kotviaceho popruhu. Potom postupne vo viacerých krokoch napíname rohy, až kým slnečná plachta nie je úplne hladká aj v strede. Napináky zabezpečíme proti uvoľneniu maticami. Približne 1 týždeň po namontovaní je potrebné napínanie zopakovať.

 

Demontáž:

Napináky na všetkých štyroch rohoch povolíme, najspodnejší roh označíme a pomocou napínacieho španifera zľahka odopneme a zvesíme. Potom už ostatné rohy ľahko zvesíme.
Dbajme na označenie plachiet a rohov, aby pri montáži nedošlo k omylu!
Demontáž vykonávame v suchom počasí! Pri odložení nesmú byť na látke ostré preklady.

 

Čistenie:

Vodou s teplotou maximálne 30°C a bežným čistiacim prostriedkom do domácnosti, s pomocou kefy s mäkkými štetinami. Menšie kusy (iba také, ktoré sa voľne zmestia do práčky – inak sa plachta pri žmýkaní vyšúcha) je možné prať aj v práčke, v takom prípade sa odporúča rohy spojiť a zviazať do kusa látky, aby nedošlo k poškodeniu práčky. Spájacie prvky vždy odstráňme! Nesmie dôjsť k styku s prostriedkami s obsahom rozpúšťadiel! Pri čistení vysokotlakovým čističom vzniknú na plachte čiary. Mokrú plachtu je možné zavesiť, ale nesmie sa napínať, pretože počas sušenia sa môže potrhať.

 

 Záruky:

Naše slnečné plachty sú vyrobené z HDPE materiálu s hrúbkou 185 – 250 g/m2. Tkanivo plachty veľmi dobre znáša zataženie vetrom, okraje plachty sú zakrivené konkávne, kvôli odolnosti. Kvôli pevnosti sú do okrajov plachiet všité silné , 3 až 4 centimetrov široké, zosilňovacie pásy.

Slnečná plachta slúži na zatienenie potrebných plôch okolo domu mimo zimného obdobia – počas zimy dôrazne doporučujeme plachtu odmontovať, napadnutý sneh môže plachtu ťažko poškodiť. Na takto vzniknuté poškodenia na plachtách sa záruka nevzťahuje !

 

Dôležité:

Pri oranžovom stupni meteorologickej výstrahy pred vetrom v danom regióne sa odporúča plachty odmontovať, lebo vietor preťažuje konštrukcie, a plachty sa môžu poškodiť! Na takéto škody sa záruka nevzťahuje!

Tel.: +421 (0)908 729 007    e-mail: akon@akon.sk    web: www.akon.sk